LOOM Coin Nedir? Neden 30 Günde %500’den Fazla Yükseldi?

0
277

Kripto alanında sık sık, büyük varlıklar neredeyse hareket etmezken yeni bir jeton, göz kamaştırıcı kazançlar sağlayarak büyük bir ilgi uyandırıyor. 2023 yılında en popüler olanlardan biri PEPE’dir ki bu, erken yatırımcıları sadece birkaç gün içinde milyoner yapmıştır.

Ancak yıl sonuna yaklaşırken, yeni bir rakip olabilir. İlk olarak 2018 yılında piyasaya sürülen göreceli olarak bilinmeyen bir jeton olan LOOM, son 30 günde dikkat çekici %518’lik bir artışla kripto çevrelerinde tartışmaları domine etti.

Bu makalede, LOOM’un ne olduğunu ve nispeten sakin piyasa koşullarında yaşadığı bu yükselişin arkasındaki nedenleri keşfedeceğiz.

LOOM Nedir?

LOOM, video iletişim platformu Loom ile karıştırılmamalıdır ve Coinbase’in Base Chain’i ile de karıştırılmamalıdır. LOOM, Delegated Proof-of-Stake (DPoS) tabanlı bir blok zinciri olan Basechain’in yerel jetonudur. LOOM sahipleri, Basechain’i güvence altına almak ve ödüller kazanmak için jetonlarını stakelarlar.

Geliştiriciler ayrıca, merkezi olmayan uygulamalarının (DApps) barındırma ücretlerini ödemek için Loom Network platformunda jetonu kullanırlar. Loom Network platformu, geliştiricilere Ethereum, Bitcoin, Tron ve Binance Chain ağ varlıklarıyla etkileşimli olarak merkezi olmayan uygulamalar (DApps) inşa etmek ve ölçeklendirmek için araçlar sağlar.

LOOM, başlangıçta 2018 yılında 1 milyar jetonluk bir arzla piyasaya sürüldü, bu da şimdi neden aniden dikkat çektiği sorusunu gündeme getiriyor.

Neden LOOM %500’ün Üzerinde Arttı?

Sakin piyasa koşulları içinde, riski seven ve sermayesi olan kripto yatırımcıları genellikle sıkılır ve bahis oynayabilecekleri görece bilinmeyen varlıklar ararlar. En son örnekte, bu görünüşe göre LOOM’dur. Yazının yazıldığı sırada, varlık 0,2654 dolar seviyesinde işlem görüyor ve CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte sadece %24,55’lik etkileyici bir artışı temsil ediyor. Ancak bu etkileyici rakamlara rağmen, LOOM’a yatırım yapmadan önce yatırımcıların dikkatli olmaları gereken nedenler bulunuyor. Acaba LOOM bir fiyat şişirme ve boşaltma mı?

LOOM’un yükselişi sırasında, olası yatırımcıların dikkatli olmaları gereken bazı uyarı işaretleri bulunmaktadır. Öncelikle, kripto akıllı para takipçisi Lookonchain tarafından vurgulandığı gibi, jeton arzının %50’si tek bir cüzdan tarafından tutulmaktadır, bu da fiyat manipülasyonu ve piyasa çekilmesi olasılığını artırır. Ayrıca, on-chain analist “The Data Nerd” tarafından belirtildiğine göre, Loom Network ile ilişkilendirilen cüzdanlar 7.15 milyon LOOM’u (2.03 milyon dolar değerinde) Binance’a göndermiştir, bu da ekip üyelerinin yatırımcılara satış yapabileceğini göstermektedir. Bu faktörler, Güney Koreli yatırımcıların fiyat şişirme ve boşaltma planlarına katılma eğilimleri ile birleştiğinde, LOOM’un uzun vadeli perspektifleri için olumlu olmayabilir.


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here