Bir piyasa analisti XRP‘nin 13 dolarlık iddialı bir fiyat işaretine destek görebileceği koşullarını açıkladı. XRP, çeşitli dirençleri aşarak son yardım rallisiyle kripto topluluğunu etkiledi.

Bununla birlikte, 10 dolarlık bir tahmin topluluğun çoğunluğuna ulaşılacak gibi görünse de, bir analist şimdiden 13 dolarlık bir fiyat hedefi için koşullar sunuyor.

Piyasa gözlemcisi Egrag Crypto’nun “13 dolara giden XRP yolu” adlı koşulları bazı ilginç pozisyonları belirtiyor.

Analize göre, XRP’nin uzun vadede 13 dolara ralli görmesi için üç koşulun karşılanması gerekiyor.

Analiz bağlamsallıştırmak amacıyla Egrag, 2014’ten dokuz yıla yayılan Çok Yıllı Trend Çizgisi çizdi. Grafik, XRP’nin çoğunlukla trend çizgisinin üzerinde işlem gördüğünü ve bunun altında nadir görülen fiyat hareketleri durumlarını sunuyor.

Grafik, XRP’nin son meteorik yükselişi nedeniyle MYTL’nin üzerinde işlem gördüğünü belirtiyor. Egrag, varlığın nihai olarak 13 dolara yükselmesi için MYTL’nin üzerinde kalması gerektiğine dikkat çekti.

Ayrıca, ikinci koşul olarak Egrag, varlığın 0.55 ila 0.60 ABD dolarının üzerinde kapanması gerektiğini belirtti. Analiz sırasında, XRP 0.52 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte, varlık hafifçe düştü ve şu anda yayın tarihi itibariyle 0.5 dolardan işlem görüyor.

Son olarak, grafikte görüldüğü üzere, XRP’nin uzun düşüş trendini vurgulamak amacıyla azalan bir kanal deseni çizilir. Analiz, 13 dolara bir ralli görmek için varlığın azalan kanalın üzerinde kapanması gerektiğine dikkat çekiyor.

Egrag, analizini kapatmak amacıyla, üçü düşüş eğiliminde olan beş düğümlü bir Elliot Wave modeli de konumlandırdı. Analize göre, bu koşulların yerine getirilmesi XRP’yi 1.4 dolara yükseltecek ve ardından bir düzeltme görecektir.

Düzeltme sonrası, başka bir ret görmeden önce varlık 6.3 dolara yükselmelidir. Bu ikinci reddedilmeye karşı bir ralli, sonunda 2023’ün sonlarında XRP’yi 13.13 dolara çıkarmalıdır.

XRP, son rallisi onu en çok kazandıran varlıklar listesine koyduğu için çoğunluğun kalbini ele geçiriyor diyebiliriz. Bir ivme kaybı olsa da, varlık şu anda 4 ayın en yüksek seviyesinde işlem görüyor.

Kaynak: zycrypto

 


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz