Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson bir röportajda Cardano’nun Ethereum’dan daha iyi bir hisse kanıtı yaklaşımına odaklandığını belirtti.

Hoskinson, Cardano, Vasil hard fork yükseltmesi, Dapp sunumları, LACE lite cüzdanı, ademi merkeziyetçilik, CBDC, metaverse, vb. başlatma konusundaki görüşlerini belirtti.

Ethereum’un kanal dışı ve zincir dışı sorunsuz çalışması için daha iyi bir PoS’a ve programlama modeline sahip olması gerekir.

Hoskinson, Ethereum PoS modelinin hiper merkezileşmeye doğru ilerlediğini ve staking ekonomisinin zayıf olduğuna inanıyor.

2015 yılında daha iyi bir PoS modeli, ademi merkeziyetçilik ve ekonomiyle Cardano ekosistemini inşa etmesi için ilham verdi denebilir.

Cardano’nun artık ademi merkeziyetçiliği artırmak için 3.000’den fazla hisse havuzu ve mekanizması bulunuyor. Ayrıca, bir GitHub topluluğu, 1000’den fazla yaklaşan proje, 150’den fazla makale ve 10.000 alıntıya sahiptir.

Ethereum’un daha iyi bir tasarıma sahip olması ve doğru yönde ilerlemesi gerekiyor. Ayrıca, Birleştirmeden sonra blokların %46’sını oluşturan iki adres olağandışı olabilir.

Kaynak: coingape

 


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz