Amerikalı girişimci ve Bitcoin yatırımcısı Jason A. Williams’ın tweet’ine yanıt olarak Amerikan hukuk şirketi Deaton’ın kurucusu John. E. Deaton, SEC’in XRP’ye karşı davasının XRP’yi şu anda kripto alanında açık ara en önemli kripto para haline getirdiğine dikkat çekiyor.

SEC, XRP’nin bir menkul olarak sınıflandırıldığını ve Ripple Labs ve firmadan iki yöneticinin, gerekli yeterlililği yerine getirmeden tokenın satışından kar elde ettiğini ve onu bir menkul kıymet olarak kaydetmek için yeterli adımları attığını belirtiyor.

Deaton, davayla ilgili nihai kararın Ripple Labs aleyhine olması durumunda, SEC tarafından “kayıtsız menkul kıymetler” olarak sınıflandırılabilecekleri için diğer tüm altcoinlere kıyameti heceleyeceğini ve daha sonra bir Amerikan mahkemesi tarafından kararlar olarak görülebileceğini sundu.

Deaton, Kongre’nin genel finansal piyasadaki varlık sınıfının konumunu açıklayan kripto üzerinde düzenleyici netlik sağlamadığını varsayarsak, çoğu altcoinin muhtemelen karşı karşıya kalacağı bir kabus olduğunu belirtiyor.

Kaynak: zycrypto


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz