Pazartesi günü, Bitcoin %10’a kadar kaybetti ve bir noktada 42.4 bin dolara düştü. Bu, küresel borsalar üzerindeki satış baskısı zemininde gerçekleşti. Bunlar Ağustos ayının başından bu yana görülen en düşük seviyeler. Piyasa Mayıs düzeltmesini tekrarlarsa RSI henüz bitmemiş olabilir. Aynı zamanda durumun artık tamamen boğaların kontrolünden çıktığı da söylenemez. Büyük kripto para birimlerinin kayıpları %10’u geçmiyor ve alıcılar açıkca piyasalarda beliriyor. Desteğin mevcut seviyelerde ne kadar güçlü olacağını söylemek ise şimdiden zordur.

Bitcoin yatırımcıları gözlerini 45 bin dolar seviyesinde tutmalıdır. Hızlı bir şekilde toparlanma ve bu işaretin üzerine çıkma yeteneği, gerileme döneminde satın almaların başladığını gösterecektir. Bir hafta boyunca bu çizginin altına demir atmak, yükseliş eğilimindeki kripto meraklılarının önemli ölçüde teslim olmasını tetikleyebilir.

BTC grafiği şu anda 200 günlük MA’nın yani 46 bin dolar altında ve 21 haftalık MA altındaki alanı şimdiden bir mum gölgesiyle 42 bin dolarda test etti. Grafik üstlerinde olduğu sürece her iki çizgi de boğa piyasasının resmi işaretleridir. İkinci destek seviyesinin korunması, daha fazla büyüme beklentilerinin korunmasında son derece önemli bir faktördür. Birçok analist, kripto piyasasının dünkü çöküşünün nedenleri olarak Çinli geliştirici China Evergrande Group’un hisselerindeki düşüşü ve S&P500’deki keskin düşüşü belirtti. Ancak, fiyatın yükselmesi için yatırımcıların satın almaya başlaması gerekiyor ve dünkü düşüşten önceki ve sonraki altcoin dinamikleri ve işlem hacimleri, kripto yatırımcılarının coin almaya devam ettiğini gösteriyor.

Özellikle Laos’taki şirketlerde Bitcoin’in kurumsal deneysel kullanımı hakkındaki haberleri dikkate alırsak, piyasa bu habere aşırı kısıtlamayla tepki verdi. Bunun yerine, onları hesaba katmadı bile. Laos, Çin ile güçlü bir ekonomik ilişki sürdürüyor. ÇHÇ, bildiğimiz üzere, kategorik olarak kripto paraların yasallaştırılmasına karşıdır. Yatırımcılar bunu anlıyor ve Bitcoin’in bu Cumhuriyet’te yaygın bir tiraj elde edebileceğine inanmıyorlar. Yine de, Laos’taki önemli bir ortakla ilişkilerini bozmak istemeleri pek olası değildir.

Dün, onlar için tipik olduğu üzere, kripto paralar ABd endekslerindeki düşüşün arka planında iki veya üç kat genlik ile değer kaybetti. Not indirimi, bahsi geçen haberlerin gücünden değil, Çin ve Japonya’daki tatillerde likidite eksikliğinden dolayı böylesine büyük bir ölçeğe sahipti. Bu, kurumsal yatırımcılar arasında likidite talebini artırdı ve bu da durumun hak ettiğinden çok daha fazla baskıya yol açtı.

Dikkate alınması gereken olumlu bir faktör, Bitcoin ve altcoinlerin son 24 saat içinde yaklaşık olarak aynı şekilde azalması olarak öne çıkıyor. Genellikle, ciddi satışlar olurken, küçük paralar Bitcoin’den çok daha fazla kaybeder. Korku ve açgözlülük kripto para endeksinde şimdi günde 23 puan kaybederek korku alanına 27 seviyesinde düştü. Bunlar, piyasada gerileme alımlarının yoğunlaştığı 24 Temmuz’dan bu yana görülen en düşük seviyelerdir.

Kaynak: fxstreet

Sorumluluk Reddi: Bu, bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce detaylı araştırın.


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz