Birçok kripto kullanıcısı “Toast Plus” adlı bir Apple uygulamasını indirdikten sonra ağır kayıplar yaşadı. Bu, Maryland’de ikamet eden Hadona Diep’i mahkemeye gitmeye zorladı. Apple’ın App Store’da kripto cüzdanı kılığına girmiş bu tür “kimlik avı” uygulamalarına izin verdiğini ve birkaç Apple kullanıcısını kripto hesaplarına bir suç portalı indirmeye ve yüklemeye teşvik ettiğini iddia ediyor.

Davacı, Apple’ın çevrimiçi mağazası tarafından dağıtılan yazılımı incelemediği için “doğrudan veya dolaylı olarak” sorumlu olduğunu iddia etmeye devam etti. Şirket, App Store üzerinde kontrola sahipken, aynı zamanda satıcıların uygulamalarını listelemelerine ve yakın zamana kadar her satıştan %30 komisyon almalarına izin veriyordu.

Apple kısa süre önce ABD merkezli yazılım geliştiricileri tarafından açılan başka biri toplu dava açtı. İphone’da çalışan yazılımın çoğunu yapan insanlar için daha iyi şartlar vaat etti. Apple, App Store’un “kullanıcıların uygulamaları edinebileceği en güvenilir yer” olduğunu iddia etse de, Toast Plus uygulamasının kullanıcılarının söyleyecekleri farklı oldu. Apple, henüz davaya cevap vermedi.

Kaynak: ambcrypto

Sorumluluk Reddi: Bu, bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce detaylı araştırın.


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz