16 Eylül Perşembe günü, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, yenilenen piyasa iyimserliği arasında 3.700 dolar seviyesine yükseldi. Şu an itibariyle, Ethereum 3.500 dolarlık ana desteğin üzerinde kalmaya devam ediyor.

Ethereum on-chain temelleri büyük bir güç kazanmayı sürdürüyor. IntoTheBlock’tan alınan verilere göre, Perşembe günü 24 saat içinde merkezi borsadan 1.2 milyar dolarlık şaşırtıcı bir ETH çekildi. Bu, kısa sürede Ethereum kısa vadeli çıkışları açısından yeni bir rekor oldu. Veri sağlayıcı, ETH borsa çıkışlarının en son 1 milyar doları aştığını, ETH fiyatının önümüzdeki 30 gün içinde %60 arttığını belirtiyor. Bu nedenle, bu tekrar olursa, Ethereum 5.500 doların üzerinde ve fiyat keşif bölgesinde tüm zamanların en yüksek seviyesinde işlem görecek.

Ethereum (ETH), Ağustos ayının başlarında Londra hardfork yükseltmesinden bu yana geçen ay önemli ölçüde yükseldi. Yükseltme, Ethereum blok zinciri ağını deflasyon yapan ETH yakma mekanizmasını tanıttı. Hardfork’tan bu yana geçen 42 gün içinde toplamda 1 milyar doları aşan 309.505 Ether yakıldı. Şu an itibariyle Ethereum yakma hızı dakikada 5.05 ETH’dir. Londra sert çatalından bu yana, günlük ortalama günlük 26 milyon dolardır. ETH yanma oranına en büyük katkıyı yapan NFT pazarryeri OpenSea’dir. Tek başına tüm yanmış ETH’nin %14’ünden fazlasına katkıda bulunur.

Teknik tablolara göre, Ethereum, 6.500 dolar seviyelerine yükselmek için her türlü olasılığı elinde bulunduruyor. Popüler pazar analisti Peter Brandt kısa süre önce LTC’nin bir fincan ve kulp oluşumunu gösteren teknik tablosunu paylaştı. Buna cevap olarak piyasa analisti Raoul Pal, Ethereum’un teknik tablolarda benzer bir oluşuma sahip olduğunu söyledi.

7 Eylül’de bu ayın başlarında yayınlanan bir raporda, bankacılık çok uluslu dev standardı Chartered, Ethereum için ekonomik kullanım durumunu tartıştı. Bankacılık devi, ETH fiyatının gelecekte 26.000 – 35.000 dolar arasında değişebileceğini öngördü.

Kaynak: cryptonewsflash

Sorumluluk Reddi: Bu, bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce detaylı araştırın.


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz