Bitcoin fiyatı Mayıs ortasından bu yana ilk kez 50.000 doların üzerine çıkarak 20 Temmuz’un en düşük seviyesinden %72 yükseliş gösterdi. Kripto paranın fiyat hareketindeki büyük tırmanışa rağmen, blok zinciri analitik firması, Glassnode işlem hacimlerinin düşük olduğunu belirtti.

Glassnode’a göre, BTC işlemleri günlük 175.000 ila 200.000 işlem gibi tarihsel olarak düşük seviyelerde kaldığı için, Bitcoin için zincir içi aktivite yükseliş fiyat hareketine yanıt vermedi.

Şu anda, yaklaşık 3 aylık konsolidasyon sonrası, Bitcoin ağı günlük hacimde yaklaşık 18.8 milyar dolar kaydettiği için işlem hacimleri de düşüşte. Glassnode, bu seviyelerin Mayıs kapitülasyon olayından %57.6 daha düşük olduğunu vurguladı.

Ayrıca, satılan eski paralarda gözle görülür bir yükseliş oldu. Glassnode, harcamaların düşük token hacmi olduğundan, Bitcoin’deki yükseliş görünümünde bir inanç kaybından ziyade stratejik riskten arındırma belirttiğini açıkladı. Santiment’e göre, tarihsel olarak artan sosyal hacimler ve aşırı yükseliş hissi, genellikle fiyatların zirve yapmasına yol açtığı için, Bitcoin’e ilgi gösterilmemesi kripto para için iyi olabilir.

Bitcoin Bir Sonraki Tırmanışa Mı İlerliyor?

Yukarı yönlü bakılırsa, Bitcoin fiyatı için bir sonraki hedef, günlük grafikte 50.938 dolar olan %61.8 Fibonacci uzantı seviyesindedir. Bitcoin fiyatının, daha büyük hedeflere ulaşması için MRI tarafından 51.529 dolar olarak verilen direnç çizgisinin de üzerine çıkması gerekiyor. Satın alma baskısındaki yüskeliş, BTC’nin uzun vadede %78.6 Fibonacci uzatma seviyesini 56.955 dolar olarak hedeflediğini görebilir.

Kaynak: fxstreet

Sorumluluk Reddi: Bu, bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce detaylı araştırın.


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz