Kripto para birimi aylarca süren düşüşten tırmanmayı sürdürürken, 15 Mayıs’tan bu yana ilk kez bu dönüm noktasını gördü. PayPal’ın Birleşik Krallık’ta insanların dört tür kripto parayı (Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash) almasına, tutmasına ve satmasına izin vereceğini açıklaması sonrası kripto para yükseliş hareketini başlattı.

Bu duyuru, şirketin geçen yıl Ekim ayında hizmeti başlattığı ABD kripto para teklifinin ilk uluslararası genişlemesini işaret ediyor.

Şirket yaptığı açıklamada, bu hareketlte “kripto paranın erişimi, bilgisi ve keşfinin Birleşik Krallık’ta ana akım olma potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Son zamanlarda, kurumsal şirketin ilgisiyle birlikte Bitcoini meşrulaştırma potansiyeli hakkında birçok iddia yayıldı. Bitcoin, tüm bu gelişmeler ve Tesla gibi şirketlerin dijital para birimlerini işlerine nasıl dahil ettiklerini ve planlarını paylaşmalarıyla birlikte de yükseliş hareketi için destek aldı. Bazı uzman ve analistler, Bitcoin’in 50.000 doları kırmasıyla birlikte bu yükseliş hareketini 100.000 dolara doğru götüreceğini belirtiyor.

Kaynak: 9news

Sorumluluk Reddi: Bu, bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce detaylı araştırın.


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz