FTX kripto türevleri borsası ve dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, kendi platformlarında izin verilen maksimum kaldıraç seçeneklerinde ciddi bir azalma olduğunu belirtti. Bu hareket, borsaların mevcut ve yeni kullanıcılar için sorumlu ve güvenli ticareti teşvik etme girişiminin bir parçası olarak geldi.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), bu hafta sonu Twitter’da, FTX’te daha önceki maksimum kaldıraç sınırı olan 101X’in 20x‘e düşürüleceğini duyurdu. SBF, bu hareketi “sorumlu ticareti teşvik etme” ve etkinleştirme girişimlerinin bir parçası olarak belirtti. Ayrıca, kaldıraç ticaretinin platformda çoğunluk faaliyeti oluşturmadığını da paylaştı. Kaldıraç seçeneğine sahip olsalar bile, tüccarlar kripto paraların mevcut değişken doğası üzerine kaldıraçlı parayla kumar oynamamayı tercih ediyor.

Bir yandan FTX, sorumlu ticareti teşvik ettiği için kripto topluluğundan olumlu bir yanıt aldı. Öte yandan, birçok tüccar, 20x kaldıraç sınırının hala yüksek riskli olduğunu ve tüccarların aşırı hesaplanmış alım satımlarına kumar ağına yakalanması için yeterli olduğunu belirtiyor. Özellikle yeni yatırımcılar için 20x, ilk birkaç işlemlerinde bir servete mal olabilecek önemli bir kaldıraçtır.

Binance’den Kaldıraça Kısıtlama

Binance ayrıca, yeni kullanıcılar için kaldıraç sınırlarını düşürmeye başladığını ve önümüzdeki haftalarda aynısını mevcut kullanıcılara da uygulamaya başlayacağını açıkladı. Binance kurucusu Changpeng Zhao Binance vadeli işlemlerinde yeni kullanıcılar için 20x kaldıraç sınırı getirdi. Sadece iki ay önce Binance, BTC sözleşmeleri için 125x kaldıraç limiti açıklamıştı. Ancak Binance, o zamandan bu yana kaçınılmaz bir küresel düzenleyici baskı gördü. Son zamanlarda, düzenleyici gerekçelerle birkaç ülke tarafından bombardımana tutulmasının ardından stok token hizmetlerinin de durdurulduğunu açıkladı.

Kaynak: coingape

Sorumluluk Reddi: Bu, bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce detaylı araştırın.


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz