Kripto para devinin aşağı yönlü yörüngesi, piyasa genelinde bir düşüşe ve büyük bir düşüş piyasasına yol açtı. Ancak volatilitenin oyunun adı olduğu bu kripto pazarında hiçbir şey kalıcı değildir. Bitcoin‘in 30 bin dolarlık bölgenin altındaki baskısı da uzun sürmedi ve varlık kısa sürede 24 saat içinde %6.25 kazançla güçlü bir geri dönüş yaptı.

Bitcoin için 4 saatlik grafiklere daha yakından bakılırsa, kripto paranın sadece iyi kazançlar kaydettiğini değil, aynı zamanda yukarı yönlü yörüngenin de onu 31 bin dolarlık desteğin üzerine çektiğini gösterdi. Ayrıca, fiyat yükselişleriyle birlikte bilanço hacmindeki bir artış, kısa vadeli yükseliş eğilimini onayladı. 4 saatlik grafikte OBV, en son Aralık 2020’de görülen 1.294 milyonluk düşük seviyeler kaydetti. Ancak, hacimdeki büyüme fiyat artışını destekledi. Ayrıca, ticaret hacimleri de iyi kazançlar elde etti ve en son iki mum bu ayın en uzun yeşil mumları oldu.

Analist ve tüccar Scott Melker, yakın tarihli bir videosunda Bitcoin’in kapalı kanal aşağı yönlü yörüngesini belirtti. BTC 30 bin seviyelerindeyken bunun kısa devre yapanlar için iyi bir fırsat olduğunu düşünen analist, 4 saatlik grafikte 31 bin – 32 bin dolar seviyelerinin üzerinde sürekli bir yeniden test ilginç bir senaryo olabilir diye ekledi.

Melker ayrıca, OpenSea’nin 100 milyon dolar toplaması ve JP Morgan’ın büyüyen blok zinciri işi için yeni insanları işe alması gibi Bitcoin ile ilgili dış haberlerin çoğunun “oldukça fazla yükseliş” hareketi olduğunu söyledi.

Bitcoin için gerçekleşen kar sadece bir günde neredeyse iki kat artış gördü. Bununla birlikte, Bitcoin’in NVT oranı, varlığın bir tür sürdürülemez bir balon olduğuna işaret ederek önceki seviyelerinin üzerinde sallandı.

Kaynak: ambcrypto

Sorumluluk Reddi: Bu, bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce detaylı araştırın.


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz