Bitcoin, Elon Musk‘ın yeni yorumlarının heyecanıyla desteğin güçlenmesiyle sonuçlandı ve 22 Temmuz’da 32.000 doları aştı.

Ünlü analist Michaël van de Poppe, Bitcoin’in fiyat hareketine bakarsak, 31 bin doların üzerinde tuttuğumuzu açıkca görebilir ve söyleyebiliriz.” dedi.

bu devam ederse ve piyasa daha yüksek bir dip verirse, sanırım geçici bir dip bulduk ve 40 bin doları test edeceğiz.

Bağımsız analist Keith Wareing, Musk yorumları hakkında tarafsızdı. Hiçbir direnç seviyesi gerçekten kırılmadığı için, kısa vadeli BTC fiyat ortamında hiçbir şeyin temelde değişmediğini savundu. Bu nedenle, tüccarlar arasındaki alım ve satım pozisyonları da haftanın başlarındaki trendlerini sürdürdü. 33.000 doların eklenmesiyle yavaş yavaş bir direnç bölgesi oluşturdu ve destek 31.000 dolara çıktı.

Van de Poppe: Bitcoin artarsa altcoinler patlar

Altcoin’ler de genellikle gün içinde %5 ile %10 arasında değişen kazançları pekiştirdi. Musk’ın ortaya çıkışından önce yükselişe başlayan Dogecoin, yayın anında hala 0.20 dolar altında işlem görüyordu ve günlük getiriler daha mütevazı bir şekilde %8’e yaklaştı.

Analist, Bitcoin’in 40.000 dolar veya daha yüksek bir direnç aralığına yükseldiği bir senaryonun altcoin piyasaları üzerinde çok daha belirgin bir etkisi olacağını ekledi.

bu, altcoin’lerin buradan %80-150 oranında artmasına yol açacaktır.

Piyasa değerine göre en büyük altcoin olan Ethereum, hafta başında 2021 yüksek düşük trendini kısaca kaybettikten sonra destek seviyelerinden uzaklaştı ve 2.000 dolara geri döndü.

Kaynak: fxstreet

Sorumluluk Reddi: Bu, bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce detaylı araştırın.


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz