Yakın zamanda düzenlenen B Word konferansında Cathie Wood, Elon Musk ve Jack Dorsey dijital varlıklar, Bitcoin ve genel anlamda kripto para endüstrisini tartıştı. Tartışma konularından biri de, havale endüstrisinde Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak kullanılmasıydı.

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, yüksek ücretler nedeniyle havale piyasasının kaybettiği çok sayıda fonu belirtti. Ayrıca, GSYİH’nın büyük ölçüde yalnızca havaleye dayandığı ülkeler olduğunu da kaydetti. Wood, Tonga ve El Salvador örneğini verdi. Tonga Krallığı örneğinde, GSYİH’nın %30’u tamamen havale odaklıdır.

Dünya Bankası’nın 2021 havale raporuna göre, 2022’de havale hacimlerinin koronavirüs pandemisi sonrası 556 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Havale sektörü ücretleri, 100 dolar gibi düşük bir transfer için işlem başına %30’a kadar çıkıyor. Bitcoin ve dijital varlıklar, pahalı denizaşırı işlemler için yaygın olarak önerilen çözümdür.

Kaynak: u.today

Sorumluluk Reddi: Bu, bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce detaylı araştırın.


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz