Bitcoin’in Destekçileri Var! Peki, ABD Doları Neyle Destekleniyor?

0
418

Amerika Birleşik Devletleri Para Birimi Muhasebe Ofisi’nin eski vekil denetçisi olan Brian Brooks, Bitcoin hakkındaki görüşünü paylaşırken bugün haberlerde yer aldı.

CNBC SquawkBox ekibiyle bir röportajda konuşan Brooks, amiral gemisi kripto varlığının “aslında” birşey tarafından desteklendiğini iddia etti. İlginç olarak, ABD doları gibi fiat’ın bir desteği olmayabileceğini de ekledi.

Brooks’un Bitcoin hakkındaki bu yorumu, ABD Merkez Bankası başkanı Jerome Powell‘ın Bitcoin ‘i Altın ve dolar ile karşılaştırmasına yanıt olarak geldi.

Powell’a göre, Bitcoin “esasen altının ikamesi” olsa da, “hiçbir şey tarafından desteklenmiyor”

CNBC sunucusu Joe Kernen, Powell’ın yorumlarının bir kafa karışıklığı sunduğundan bahsetti. Kernen, Powell’ın yorumu için Altının bir değer deposu olduğunu düşünmüyor mu? dedi.

Ancak Brooks konuyu açıklığa kavuşturmaya çalıştı ve geçen yıl Bitcoin kullanıcıları araısndaki popülerliğinin birçok nedeni olduğunu belirtti:

Yani bunu yaptığınızda, doların bir yıl öncesine göre en az %40 daha az iyi bir değer deposu olduğu anlamına geliyor. İnsanların Bitcoin’i tercih etmelerinin nedeni de budur.

Kaynak: ambcrypto


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here