Altın Fiyat Analizi: XAU / USD, Düşmeye Devam Edecek Mi?

0
367
  • Altın, erken kazanımlarını koruyamadı ve 1.760 dolarlık güçlü yatay direncin önünde başarısız oldu.
  • Yükselen ABD tahvil getirileri, ABD doları etrafında kısa vadeli kapatmaya yol açmış durumda ve bir miktar baskı uyguladı.

Altın, Avrupa seansının başlarında bir miktar satışa tanık olarak 1735 dolar civarında günlük düşüşleri tazeledi.

Altın, aylık zirvelere yaklaşan erken pozitif hamlesinden yararlanmak amacıyla mücadele etti ve bir kez daha 1.760 dolarlık destek-dönüş direncinden geri çekilmeye başladı. Erken yükseliş de, yalnızca dolar cinsinden emtianın yararına olan FOMC sonrası dolar satışı tarafından desteklendi.

Fed, ekonomik tahminlerini yükseltti ve ABD’de V şeklinde bir toparlanma belirtti. Merkez bankası, ekonominin Aralık ayında tahmin edilen %4.3 artışa karşı bu yıl %6.5 oranında büyüğüdünü belirtiyor. Buna ek olarak, enflasyonun bu yıl Fed’in %2 hedefini aşması ve %2.4 artması bekleniyor. Bu da, uzun vadeli ABD devlet tahvillerinin getirilerini yeni döngünün en yüksek seviyelerine götürdü.

ABD sabit gelir piyasasındaki bir başka satış da, diğer varlık sınıflarında problemli satış endişelerini artırdı. Bu, güvenli liman XAU / USD’ye bir miktar destek sağlayan ve şimdilik daha fazla zararın sınırlandırılmasına yardımcı olan ABD hisse senedi vadeli işlemlerindeki geri çekilmeden görülüyordu. 1.730 doların altındaki bir düşüş, olumsuz görünümü yeniden teyit edecek ve emtiayı savunması bir hale getirecektir.

Kaynak: fxstreet

Sorumluluk Reddi: Bu, bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce detaylı araştırın.

 


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here