Visa CEO’su: “Bitcoin Satın Alımlarını Etkinleştirmeye Çalışıyoruz”

0
389

Ödemeler devi Visa, Bitcoin satın alabilmeyi sağlamak için çalışıyor.

Visa CEO’su Al Kelly, podcastte yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

iki şey yapmaya çalışıyoruz; biri visa kimlik bilgileriyle bitcoin satın almayı etkinleştirmek ve ikincisi de bitcoiN’in fiat para birimine çevrilmesine izin vermek için bazı bitcoin cüzdanlarıyla çalışmak

Kripto para biriminin fiat’a anında dönüştürülmesi ile dünya çapında 70 milyon tüccarın BTC‘yi bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesi sağlanacaktır.

Visa, Bitcoin satın alımlarını kolaylaştırmanın yanı sıra, fiat destekli dijital para birimleriyle de çalışıyor. Kelly, “Yeni bir ödeme aracı almak için güçlü bir potansiyel görüyoruz” dedi.

Şirket, Bitcoin desteğini ekleyerek, yıl boyunca süren kilitlenmelerin ve kayıp gelirlerin olumsuz sonuçlarının üstesinden gelmek için yardımcı olmayı hedefliyor.

Kelly’e göre, insanlar Bitcoin’i diğer “dijital altın” olarak görüyor ve ayrıca sabit paralardan ve fiat destekli merkez bankası dijital para birimlerinden ayırmalılar. Ayrıca, Visa’nın Bitcoin’i ortaklıklar için kullanılacak olan en iyi kripto para birimi olarak gördüğünü ve kullanıcılara kriptoyu fiat’a dönüştürme yolu sağladığını belirtiyor.

Visa’nın kripto para sektörüne girişi, rakibi MasterCard’ın “belirli kripto paralarda” ödemeleri destekleme olasılıklarını araştırdığı bir zamanda meydana geldi.

Kaynak: decrypt

Sorumluluk Reddi: Bu, bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce detaylı araştırın.


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here