Polkadot İçin Önemli Gelişme! Polkadot Köprüleri Ekosistemi Harici Ağlara Bağlayacak

0
406

Polkadot ekibi, “merkezi olmayan bir gelecek” inşa etmek amacıyla, ekosistemini harici blok zincirlerine bağlamasına izin verecek “Köprüler“i tanıttı.

Polkadot’un altyapısı ve özellikleri, bu tür bir birlikte çalışabilirliği sağlamak ve aynı zamanda geleneksel anlayışın ötesine geçen kullanım durumlarını mümkün kılmak amacıyla oluşturulmuştur.

Polkadot ekibi, bir uygulamanın “daha ileri” gidebileceği ve “farklı uzmanlık dereceleriyle” birçok blok zincirinde birlikte yaşayabileceği bir geleceği öngörüyor. Bu nedenle Polkadot’un altyapısı, Substrate’in blok zinciri çerçevesine dayalı “köprüleri” için bir tasarım öngörüyor.

Bu köprüler, geliştiricilerin Cumulus konsensüs motorunun yanında blok zincirleri oluşturmasına olanak tanıyor. Ayrıca kendi fikir birliği ve güvenlik protokolüyle blockchain inşasına olanak sağlıyor.

Bu nedenle, Polkadot içindeki paraşütler Çapraz Zincir İleti Geçişi ve Yatay İleti İletimi adı verilen bir kuyruk mekanizmasıyla iletişim kurar. Polkadot ekibine göre:

substrate ayrıca geliştiricilerin bağımsız zincirler oluşturmasına olanak tanıyarak kendi fikir birliği mekanizmalarını seçmelerine ve polkadot’tan bağımsız kalmalarına olanak tanıyor. bu zincirlerin köprüler ile ekosisteme bağlanması ve iletişim kurması hala mümkündür.

Parity Technologies ekibi şu anda Substrat tabanlı zincirlerin bağlanmasına izin verecek bir “jenerik köprü” oluşturuyor. Bağlı ağlar, bir Polkadot parachain ile bir Substrat tabanlı zincir arasında çift yönlü iletişime sahip olacaktır.

Prensip olarak, Parity tarafından geliştirilen köprü Kusama Networks ile Polkadot arasında birlikte çalışabilirliği sunacaktır. Bununla birlikte, Substrat bazlı zincirlerle sınırlı kalmayan daha birçok bağlantı olasılığına sahip geliştirilmekte olan başka köprüler de vardır.

Kaynak: cryptonewsflash

Sorumluluk Reddi: Bu, bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce detaylı araştırın.


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here