Chiliz’in (CHZ) Piyasa Değeri 1.3 Milyar Dolara Ulaştı! Yükselmeye Devam Edecek Mi?

0
488

Chiliz (CHZ) tokenı 1.3 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı ve 9 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan neredeyse 0.31 dolara ulaştı.

Bu yoğun ilgi, muhtemelen şirketin ABD’ye genişlemesinden ve NFT’lerin popülerliğinin doğal bir etkisinden kaynaklanıyor.

Spor odaklı popüler bir blockchain platformu olan Chiliz, kısa süre önce 1 milyar dolarlık piyasa değeri dönüm noktasını aştı. CHZ, tırmanmaya devam etti ve bugün erken saatlerde 1.3 milyar dolara ulaşmayı başardı.

CHZ, 1 Mart’ta 0.05 dolar civarında işlem görüyordu. 4 Mart’ta fiyat, 6 Mart’a kadar 0.10 civarında geri dönüş yapmadan katlanarak 0.15 dolara çıktı. Ancak, 8 Mart’a kadar fiyat önceki en yüksek seviyeye ilerledi. Ardından da, ertesi gün bir kez daha iki katına çıktı ve neredeyse 0.31 dolara yükseldi. CHZ, şu anda ise 0.25 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Chiliz, NFT Çılgınlığı İle Güçlendi

Token fiyatındaki son yükseliş birkaç faktöre bağlı olabilir. Bunlardan biri, yakın zamanda değiştirilemeyen token (NFT) çılgınlığının doğal bir etkisi olarak öne çıkıyor. NFT’ler son birkaç hafta içinde çılgın bir ilgi gördü. Yalnızca Şubat ayında, NFT satışları 342 milyon dolara ulaştı. Bu, 2020’de satılan NFT’lerin tamamından daha fazlası olarak dikkat çekti.

Chiliz, Avrupa’nın en iyi futbol takımları ile birçok ortaklığı başarıyla imzaladı. Socios.com’da sattığı markalı NFT hayran tokenları ile hayran katılımı sağlandı.

2 Mart’ta Chiliz CEO’Su Alexandre Dreyfus, şirketinin ABD pazarına açılacağını belirtti. Bu, CHZ’Nin fiyattaki 6 kat artışına katkıda bulunan bir diğer faktör olabilir. Dreyfus, 50 milyon dolarlık ilk yatırımla New York’ta bir ofis açacağını duyurdu.

Malta merkezli şirket, spor takımlarının hayranları için kripto para birimi tokenları sunmasına olanak tanıyor. Bu tokenlar, hayranların takımlarıyla ilgili anketlerde oy kullanmalarına ve özel promosyonlar ve ödüller almalarına olanak tanıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu, bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce detaylı araştırın.


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here