XRP Sahiplerinin Kaçırmaması Gereken Gelişme! “Kuralların Değişmesi Gerek”

0
455

SEC Başkan adayı Gary Gensler, piyasalarla ilgili “kuralların değişmesi gerektiğini” söyledi.

Amerikalı akademisyen ve eski yatırım bankacısı olan Gary Gensler, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bir sonraki başkanı olmak amacıyla çok beklenen onay duruşması için 2 Mart’ta Bankacılık, Konut ve Kentsel İlişkiler Senato Komitesinin huzuruna çıkacak.

Gensler’in adaylığının milletvekilleri tarafından da partizan tartışması olmaksızın yeşil ışık yakması bekleniyor.

Yayın zamanda yayınlanmış olan açılış ifadesinde Gensler dijital varlıklardan bahsetmedi. Ancak, pazarların teknolojiyle değiştiğini belirterek bunların üstünde durdu. Gensler, SEC’in kurallarının bunlara uyarlanması gerektiğini belirtti.

pazarlar ve teknoloji hep değişiyor. kurallarımız da onlarla birlikte değişmelidir. mıt’de profesör olarak şu anki görevimde, teknoloji ve finansın kesişimi üzerine araştırma yapıyor ve öğretiyorum. finansal teknolojinin iyilik için güçlü bir güç olabileceğini düşünüyorum.

Peki, Ripple İçin Neden Önemli?

2018’de Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) blockchain ve kripto para birimleri hakkında bir ders veren Gensler, SEC’in Ripple Labs ile geç dönemde şirket aleyhine açılan dava ile başlayan kayıtsız XRP satışları konusundaki yasal savaşının da başında olacak.

Ripple CEO’Su Brad Garlinghouse, son Twitter paylaşımında mevcut menkul kıymetler yasalarını “modası geçmiş” olarak belirtti:

düzenleyicilerin uygun gözetimiyle, tüketicileri korumak ve düzenli pazarlar sağlamak amacıyla açıkça çalışmayan güncelliğini yitirmiş yasaları modernize edebiliriz.

2018’de Gensler, sınıfına XRP’nin bir güvenlik olduğunu belirtmişti, ancak o zamandan beri duruşunun değişip değişmediği zamanla belli olacaktır.

Kaynak: u.today

Sorumluluk Reddi: Bu, bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce detaylı araştırın.


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here