İşte 2021’de Yatırım Yapılacak En İyi Altcoin’ler: Gelişen Pazara Girme Fırsatını Kaçırmayın!

0
626

Yatırım yapılacak yeni kripto arayışı 2021’de önemli ölçüde yükseldi. DeFi pazarı yaklaşık 45 milyar dolarlık kilitlenmiş bir toplam değere ulaştı.

Bitcoin ve Ethereum dışında, daha iyi kar getiren 4 altcoin‘i sizler için inceledik. Bu 4 altcoin, 2021’de yatırım yapmak için en iyi kripto para birimlerindendir.

Polkadot (DOT)

En iyi yeni kripto paralardan bazılarına gelince, Polkadot‘u göz ardı etmek mümkün değil. Kripto para birkaç yıldır ortalıkta, ancak Mayıs 2020’de Relay Chain’in oluşum bloğunu başlattı. O zamandan bu yana, kripto paranın herhangi büyük bir fiyat hareketi görmesi biraz uzun sürdü. Ancak, işler bu yıl değişmiş görünüyor. 20 Şubat 2021’de DOT fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesine 42.06 dolara yükseldi ve bugüne kadarki %350’den fazla artışını ortaya koydu.

1 Mart tarihinde, kripto para 34.60 dolardan işlem gördü ve 31.62 milyar dolarlık piyasa değeriyle sektördeki en büyük altıncı kripto para birimi olarak öne çıktı. Bu nedenle, yatırım yapmak için en iyi yeni kripto para birimlerinden biri diyebiliriz.

Uniswap (UNI)

UNI, dünyanın en büyük merkezi olmayan kripto borsalarından Uniswap’in yerel bir kripto para birimidir. Uniswap bir süredir ortalıkta, ancak diğer birçok DeFi projesine benzer olarak, yalnızca DeFi sektörünün Haziran 2020’de başlayan patlamasıyla büyüdü. Bu günlerde, UNI, tamamen Uniswap sayesinde yatırım yapılacak en iyi altcoin’lerden biridir. Ayrıca, kullanılabilecek en iyi DEX oldu.

Compound (COMP)

Önde gelen DeFi kripto paralarından bahsetmişken, Compound, DeFi sektöründeki üçüncü en büyük projedir ve çok popüler olan merkezi olmayan bir borç verme protokolüdür. Daha büyük bir kripto sektöründeki sıralaması henüz o kadar iyi değildir, çünkü simgesi COMP şu anda 1.9 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük kripto para birimleri listesinde 46.sırada yer alıyor.

Compound, kullanıcıların platform tarafından desteklenen havuzlara yatırarak kripto paralarına faiz kazanmalarını sağlayan bir DeFi borç verme protokolüdür. Para yatırdıktan sonra, kullanıcılar havuzdaki hisselerini temsil eden cTokens alırlar. CTokens, yatırıların paraları kullanmak amacıyla kullanılabilir. Borç verenler de paralarını başkalarına ödünç verdikten sonra faiz aldıklarından dolayı, bu aynı zamanda biraz para kazanmak için mantıklı bir yoldur.

Cardano (ADA)

ADA tam olarak yeni bir kripto para değil, yeni olan artık piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimleri listesinde üçüncü sıraya oturmasıdır. ADA, blok zinciri yalnızca birkaç ay içinde birkaç yükseltme alması sonrası son zamanlarda yükseliş kaydetti. Güncellemeler sonunda projeye akıllı sözleşme işlevselliği getirildi ve onu 2021’de satın alınacak en iyi kripto para haline getirdi.

Akıllı sözleşmeler için destekle, ADA sonunda Ethereum’a çok daha ölçeklenebilir ve güçlü bir ağla rakip olacaktır. Kripto para aynı zamanda tüm zamanların en yüksek seviyelerinde ve önümüzdeki günlerde yeni bir rekor belirtiyor. Cardano, yalnızca son 24 saatte %29’luk bir fiyat artışı ortaya koydu ve şu anki piyasa değeri 1 Mart’ta 40.5 milyar dolar seviyesinde görünüyor.

Yine de Ethereum’un piyasa değerinin millerce altında, şu anda 172.8 milyar dolar seviyesinde olsa da, Cardano’nun büyümesi daha yeni başlıyor diyebiliriz ve ne zaman bitebileceğini söylemek mümkün değil.

Kaynak: capital

Sorumluluk Reddi: Bu, bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce detaylı araştırın.

 


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here