XRP Fiyatı, 1 Dolara Ulaşabilecek Mi? İşte Cevabı

0
568

Ripple‘ın XRP’si, bugün erken saatlerde keskin bir artış kaydetti ve son 24 saatte %15’lik bir kazanç elde etti. 0.60 dolardan işlem gören XRP, küçük bir düzeltme görmeden önce günlük en yüksek 0.63 dolara yükseldi.

Altcoin‘in yükselişi, kripto para birimlerinin çoğunluğunun neredeyse 4 günlük bir yükseliş rallisi sonrası küçük bir düzeltme yaşadığına bakılırsa ilginç oldu.

XRP‘nin fiyat artışı, SEC tarafından Ripple Labs‘e karşı açılan davada bugünkü ilk sanal mahkeme duruşmasından hemen önce yapılan son değişiklikle ilişkilendiriliyor. SEC, kripto şirketine karşı kasıtlı olarak tokenlarını medya ve sosyal medya etkisi yoluyla hiperleştirmek konusundaki iddialarını kaldırdı ve Ripple’ın kar için menkul kıymetler yasasını ihlal ettiği iddialarını ikiye katladı.

Ripple’ın Baş Hukuk Müşaviri, bu durumda, SEC‘i yakın zamanda yaptığı değişiklik nedeniyle eleştirdi ve düzenleyici kurumun, sadece piyasa manipülasyonu suçlamalarından sadece birine inen iddialardan somut bir kanıtı olmadığını belirtti.

XRP Fiyatı Artmaya Devam Edecek Mi?

XRP’nin fiyatı, dava değişikliği haberinin ardından %5 oranında düzeltme öncesi yaklaşık %20 arttı. XRP tokenı, SEC’in 2020 Aralık ayının sonuna doğru Ripple Labs’e karşı bir dava açmasının ardından kazançlarının çoğunu kaybetti. Davanın ardından, ABD merkezli kripto borsalarının çoğu, XRP’yi platformlarından çıkardı. Fiyat düşüşü de beraberinde geldi.

XRP, dava sonrası çöküşünü atlatmayı başardı. Ancak, bu boğa sezonunda yeni tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmeyi başaran diğer altcoinlerin aksine XRP, geçen ayki birkaç keskin fiyat artışından elde ettiği kazançları sabitleyemedi. Ripple, SEC’e karşı yasal savaş verirken bir üstünlük elde etmeyi başarırsa, token fiyatı kesinlikle bir miktar pozitif artış görecektir.

Kaynak: coingape

Sorumluluk Reddi: Bu, bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce detaylı araştırın.


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here