Bitcoin (BTC) İçin Mart Ayı Fiyat Tahmini: Kurumsal Şirketler Daha Çok Yatırım Yapacak

0
610
  • Yakın zamanda yapılan bir ankete göre, şirketlerin %5’i 2021’de kurumsal bir varlık olarak Bitcoin’e yatırım yapmak istiyor.
  • Bitcoin fiyatı, Şubat ayında yaklaşık %15 ve Ekim’den bu yana yaklaşık %480 yükseldi.

Etkileyici boğa koşusu Şubat ayının ikinci yarısına kadar uzanıyor. Gartner tarafından yapılan anketteki veriler, şirketlerin %11’inin de 2024’e kadar yatırım yapmak istediğini belirtiyor.

Gartner bu araştırmayı, Tesla‘nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alması ve MicroStrategy‘nin ek BTC satın almak için geliri kullanmak üzere 600 milyon dolarlık dönüştürülebilir tahvil teklifini açıklamasından sonra yaptı.

Gartner, 50’si farklı şirketlerin CFO’su olmak üzere 77 katılımcıya anket yaptı. En iyi kripto para birimine yatırım yapma konusundaki fikirler, şirketin çalıştığı sektöre göre değişkenlik gösterdi. Bununla birlikte, teknoloji sektöründe, yanıt verenlerin %50’si gelecekte Bitcoin’e yatırım yapmayı beklediği için Bitcoin için en büyük ilgiyi gösterdi.

Ankete katılanların %84’ü yüksek volatilitesi nedeniyle Bitcoin’e yatırım yapma konusunda endişeli olduğunu belirtti. Ancak, çoğunluğu da bekle ve gör yaklaşımını benimsedi.

Teknik Analiz: Ayılar Teslim Oluyor!

BTC ayıları teslim olmuş gibi görünüyor. Fiyat hareketi, olumsuz yönde büyük bir düzeltme öncesi sürekli yükselmeye devam ediyor.  Bitcoin fiyatı Şubat ayında yaklaşık %15 yükseldi.

BTC alıcıları için bir sonraki hedefi ölçebilecek mevcut tek teknik araç Fibonacci uzatma hatlarıdır. %261.8 Fibonacci uzatma hattı 63.500 dolardan geliyor ve büyük ihtimalle yukarı tarafın bir sonraki hedefi olarak hareket edecektir. Olumsuz yönde, 60.000 dolarlık tutamaçta bir geri çekilme meydana gelebilir.

Kaynak: invezz

Sorumluluk Reddi: Bu, bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce detaylı araştırın.

 

 


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here