Bitcoin Fiyatı 54.000 Dolara Ulaştı, Piyasa Değeri 1 Trilyon Doları Aştı!

0
447

Bitcoin‘in 54.850 dolara yükselmesi, piyasa kapitalizasyonunu 1 trilyon doların üzerine yükseltti. Bu, Amazon ve Google‘ın onlarca yıl içinde elde ettiği başarıya ulaşmasını sağladı.

Bu dönüm noktası, Kara perşembe günü piyasa değeri 100 milyar doların altına düştükten bir yıldan kısa bir süre sonra gerçekleşti. BTC fiyatı 55.000 doları geçmenin eşiğinde olduğu için tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru hareket gerçekleşti.

Bu olayın önemi, finans alanındaki çalışmalar için kaybolmayacaktır. Çünkü sadece bir avuç varlık bu statüye ulaşacak. Bitcoin, 2009 yılında sadece bir merak olarak başlamış olsa da, 1 trilyon dolarlık piyasa değeriyle küresel bir varlık haline gelmesi sadece 12 yılını aldı.

Bitcoin’in benzersiz fiyat geçmişine aşina olmayanlar için Mart 2010’da Bitcointalk.org forumunda 10.000 BTC 50 dolara açık artırmaya çıkarıldı, ancak alıcı çıkmadı.

Bu nedenle, varlığının ilk 16 ayında Bitcoin, parasal değeri olmayan bir koleksiyonla meraklılar arasında bir deney gibi bir şeydi.

Bitcoin Altını Geçecek Mi?

BTC’nin altının piyasa değerini ve küresel bir değer deposu statüsünü geçip geçmeyeceği üzerine spekülasyon yapmadan önce, Bitcoin gibi çok yönlü bir varlığa değer vermenin geleneksel yatırımlarla oldukça adil olmayan bir karşılaştırma olduğunu dikkate almak önemlidir.

BTC, eşzamanlı olarak bir uçtan uca ödeme ağı olarak işlev gören dijital bir değer deposudur. Son olarak, altından farklı olarak Bitcoin bir protokol ve programlanabilir bir paylaşılan veritabanıdır.

Bitcoin’in trilyon dolarlık bir varlık olma yolunda altın, gümüş veya teknoloji hisselerine göre çok daha kolay bir rotası var gibi görünüyor.

Kaynak: cointelegraph


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here