Ripple ve SEC Davasında Son Gelişme! Anlaşmayı Reddediyorlar

0
457
  • Ripple ve SEC‘in ortak mektubuna göre, şu anda bir anlaşma olasılığı görünmüyor.
  • Keşif aşaması için son tarih 16 Ağustos 2021 olarak belirlendi.

Avukat Jeremy Hogan son zamanlarda Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’e karşı zamanında bir uzlaşma anlaşması isteyebileceğini umarken, bu spekülasyon birkaç saat önce red aldı.

CourtListener’da yayınlanan bir belgeye göre, muhtemelen Ağustos ortasına kadar herhangi bir anlaşma olmayacak. SEC ve Ripple, ABD New York Güney Bölgesi Mahkemesinden Federal Yargıç Analisa Torres’e, bu aşamada bir anlaşma olasılığı bulunmadığını belirten ortak bir mektup sundu.

taraflar için avukat görüştü ve daha önce anlaşmayı tartışmanın ardından, şu anda bir çözüm olasılığı olduğuna inanmıyorum. ancak, herhangi bir davalı ile ilgili olarak prensipte herhangi bir çözüme varılırsa taraflar derhal mahkemeyi bilgilendireceklerdir.

Ayrıca mektupta, bugüne kadar uzlaşma görüşmelerinin yalnızca “önceki idare” ve “esas olarak” departman müdürü Jay Clayton ile yapıldığı belirtilmektedir. SEC şu an bir geçiş döneminde ve Gary Gensler hala açılış tarihini beklemektedir. Buna göre taraflar şunları belirtiyor:

davalılar ifadeye katılıyor, ancak önceki yerleşim görüşmelerinin önceki bir yönetim altında yapıldığını ve esas olarak sec’den ayrılan ilgili bölüm müdürleriyle yapıldığını not edin.

Keşif Aşaması İçin Son Tarih

Bununla birlikte, belgenin de ortaya koyduğu üzere, Brad Garlinghouse ve Chris Larsen 27 Ocak 2021 tarihli bir mektupla SEC’e Bireysel Davalılar aleyhindeki iddiaların reddini talep ettiklerini bildirdiler.

Buna cevap olarak SEC, iddiaların yeterliliği konusundaki herhangi bir anlaşmazlığı daraltmak için Ripple’ın yanıtından sonraki 21 gün içinde 19 Şubat 2021’e kadar İlk Değiştirilmiş Şikayette bulunacak.

bireysel davalılar, sec’in ilk değiştirilmiş şikayetini gözden geçirmeyi planlıyorlar ve buradaki iddialara dayanarak reddedilmesi için bir dilekçe verilip verilmeyeceğini belirleyecekler.

Uzun süredir 22 Şubat’ta bir ön duruşma konferansı planlanıyor.

Kaynak: cryptonewsflash

 


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here