Bitcoin Fiyatı 50.000 Doları Zorlarken Altcoinler Neden Düşüyor? İşte Cevabı

0
473

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken ve 50.000 dolara çıkarken altcoin pazarı çöktü.

Altcoinler, BTC fiyatının 49.000 doların üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından 14 Şubat’ta dik bir düşüş yaşadı.

Altcoin piyasasının düşüşünün zamanlaması da önemliydi çünkü Bitcoin yükselirken düzeltildi, ki bu normalde pek gerçekleşmez.

Peki, Altcoinler Tam Olarak Neden Düştü?

Kripto para biriminin gücüne rağmen altcoin piyasasının geri çekilmesinin iki nedeni var.

  • Birincisi, Bitcoin fiyatı yeni bir rekor seviyeye yükseldiğinde, kripto para birimi piyasasındaki hacmin çoğunu emmiş oldu. Bu doğal olarak piyasanın BTC’ye yönelmesine neden olarak altcoinlerin geri çekilmesine katkıda bulundu.
  • İkincisi, genellikle altcoin piyasasının ivmesine öncülük eden Ethereum (ETH), Bitcoin’e karşı keskin bir şekilde düşüş yaşadı.

Bu iki faktörün kombinasyonu, 50.000 dolar direnç seviyesindeki Bitcoin etrafındaki belirsizlikle birleştiği zaman, altcoin piyasasındaki satış baskısını artırmış oldu.

Eğer Bitcoin 50.000 dolardan ayrılmadan önce konsolide ederse, teorik olarak, bu eğilim büyük ihtimalle öngörülebilir gelecekte altcoinlere fayda sağlayacaktır.

Şimdilik Bitcoin, öngörülebilir gelecekte altcoinler için satış baskısının bir kısmını hafifletecek olan yükseliş piyasa yapısını koruyor.

Bitcoin başka bir patlama görürse, bu sefer, altcoin piyasası, BTC’nin ilk dürtü rallisinde düşüş sonrası Bitcoin ile yükselebilir.

Kaynak: cointelegraph

Sorumluluk Reddi: Bu, bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce detaylı araştırın.


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here