Kurumsal Satın Alımlar Bitcoin (BTC) Fiyatını 500.000 Doların Üzerine Yükseltebilir!

0
446

Bitcoin tahsisatlarına yönelik iştah bayağı mevcut görünüyor. Hesaplamalara göre, küçük alımlar bile fiyat hareketi üzerinde ciddi etkiye sahip olabilir.

Kurumsal alıcılar nakit rezervlerinin %10’unu en büyük kripto para birimine dönüştürürlerse Bitcoin en az 535.000 dolara ulaşabilir.

Yatırım şirketi Ark Invest, “Bitcoin Kurumlar İçin Hazırlanıyor” adlı raporunda S&P 500 şirketlerinden %1’lik bir tahsisin bile BTC / USD spot fiyatlarını 40.000 dolar artırmaya yeterli olacağını belirtti.

Minimum Kurumsal Bitcoin Tahsisi %2.55

Raporlara göre, kurumsal alıcıların uzun vadeli bir nakit alternatifi olarak Bitcoin’e odaklanmaya devam ettiği görünüyor. Bitcoin daha fazla güven kazanıyor gibi görünürken, bazı şirketler de bunu bilançolarında nakit olarak görüyor.

Ark, şirketlerin BTC’nin kıtlığı üzerinde sahip olabileceği uzun vadeli etki açısından, olası tahsislerin büyük ihtimalle %1 seviyesini çok geride bırakacağını düşünüyor.

ARK’NIN PORTFÖY TAHSİSLERİNE GÖRE, %2.5 İLE %6.5 ARASINDAKİ KURUMSAL TAHSİSLER, BİTCOİN’İN FİYATINI 200.000 İLE 500.000 ABD DOLARI ARASINA ÇIKARABİLİR.

Sorumluluk Reddi: Bu, bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce detaylı araştırın.


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here