Yatırımcıların %60’ı Kriptolarını Saklamak İçin Borsalara Güveniyor: Binance Araştırması

0
339

Varlık depolama, kripto para birimi alanında her zaman önemli bir sorundur. Sektörün ana akımın ilgisini daha fazla çekmesi ile, kullanıcıları şimdi her zamankinden daha fazla yönlendiren şeyleri anlamak önemlidir.

Yeni bir raporda Binance Araştırması, çoğu kripto kullanıcısının borsaların varlıklarını korumasına izin verme konusunda kendilerini rahat hissettiğini keşfetti.

Borsalar Kendi Kendini Koruma Altına Aldı

2021 Küresel Kripto Kullanıcı Endeksi olarak adlandırılan yeni rapor, 15 Eylül – 25 Ekim tarihleri arasında dünya çapında 178 ülke ve bölgeden 61.000 kripto kullanıcısını kapsayan bir araştırmaya ilişkin bilgiler verdi.

Binance Araştırması, kripto paranın sahipleri arasında inanılmaz derecede popüler hale geldiğini ve %52’nin onu önemli bir gelir kaynağı olarak gördüğünü belirtti.

%55’i uzun vadeli yatırım stratejilerinin bir parçası olarak kripto para birimlerine sahip olduğunu iddia ederken, %39’u sağlıklı durumundan yararlanmak ve servetlerini artırmak amacıyla sektöre girdi. Yatırımcıların %22’si de stake etme ve borç verme alanında yer alıyor.

Rapor, ankete katılanların %60’ının borsaların kripto para birimlerini kendileri için saklamasını tercih edeceğini paylaştı. Bu eğilim, muhtemelen göreceli erişim kolaylıkları sayesinde, borsaların kendi kendini korumadan daha popüler olmaya devam ettiğini gösteriyor.

Kripto para birimlerini kişisel bir cüzdanda tutmak, kimlik bilgilerine erişiminizi kaybetmek veya birinin cüzdana doğrudan saldırıda bulunması dahil olmak üzere sizi bir risk dünyasına açabilir. Çoğu durumda, varlık kaybı kullanıcının sorumluluğundadır.

Cüzdanların da anlaşılması oldukça zordur. Özellikle acemi kripto sahiplerinin dikkatli olması gerekir. Dikkate alınması gereken bu kadar çok terminoloji ile yatırımcılar, varlıklarını başkasının elinde tutmasını ve güvence altına almasını tercih ederler.

Kaynak: insidebitcoins


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here