Yaklaşan Altcoin Sezonu İçin Gözünüz Bu 4 DeFi Token’ında Olsun!

0
310

Bitcoin hakimiyeti düştükçe ve altcoin piyasası hız kazandıkça, yaklaşan altcoin sezonunda dikkat edilmesi gereken 4 DeFi token’ını sizler için sıraladık.

  1. Polkadot (DOT)

Polkadot ağı, blok zinciri birlikte çalışabilirliği için tasarlanmış web tabanlı bir platform olarak öne çıkıyor. Misyonu, web kullanıcılarına kontrol vererek “tamamen merkezi olmayan bir web sağlamaktır”.

Ayrıca, geliştiricilerin web tabanlı, merkezi olmayan uygulamaları, kolayca oluşturmalarına ve bunları işletmelere veya diğer kuruluşlara bağlamalarına olanak sağlamayı amaçlamaktadır.

Token satışı geçen yıl Temmuz ayında gerçekleşti. Ağın yerel token’ı DOT, token başına sadece 0.29 dolardan başlatıldı. O zamandan bu yana, fiyat 59 kattan fazla bir artışla 17.22 dolara çıktı.

Bu fiyat DOT’un piyasa kapitalizasyonunu 16.4 milyar dolara çıkardı. Bu da, onu yalnızca Bitcoin, Ethereum ve Tether USD’nin arkasındaki dördüncü en büyük kripto birimi yapıyor.

2. Aave (AAVE)

Eski adı LEND olan AAVE, kullanıcılarının üçüncü bir şahsa ihtiyaç duymadan kripto varlıkları ödünç almasına olanak tanıyan, “merkezi olmayan gözetim dışı likidite piyasası protokolü”dür.

Konsept, bireylerin Aave temelli varlıklarda ödenen faiz karşılığında birkaç kripto varlığı hisselerine izin vererek çalışır.

Paylı varlıklar, borç alanların teminat olarak diğer kripto varlıkları kullanarak yararlanabilecekleri bir havuzun parçası olur.

Protokolün yerel token AAVE’si şu anda 188.31 dolar değerindedir ve 2.32 milyar dolar piyasa değerine sahiptir. Şu anda DeFi’de kilitli toplam değer açısından 3.23 milyar doların üzerinde hisse ile ikinci sırada yer alıyor.

3. SushiSwap (SUSHI)

SushiSwap, kripto sahiplerinin faiz karşılığında likidite sağlamasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir platformdur. Platform daha sonra bu likiditeyi farklı kripto paralar arasında “takasları” kolaylaştırmak için kullanır.

SushiSwap bir tür otomatik piyasa yapıcıdır (AMM) ve orijinal AMM, Uniswap’in bir çatalıdır.

Yerel token SUSHI, bir aydan daha bir kısa süre önce neredeyse üç kat yükselen SUSHI, şu anda 6.72 dolar seviyesinde geziyor ve 1.87 milyar doların üzerinde bir TVL’ye sahiptir.

4. Alpha Finance Lab (ALPHA)

Alpha Finance Lab, kredilendirmeden AMM’lere kadar çeşitli DeFi ürünlerini birleştirir. Amacı, kullanıcıları için “riskleri en aza indirirken getiriyi maksimize etmektir”.

Ayrıca, çoğu zaman karmaşık bir alana kullanıcı dostu bir arayüz entegre ederek insanların DeFi projelerine katılmasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Alpha Finance Lab’ın son ürünü Alpha Homora, kullanıcıların SUSHI gibi tokenleri stake etmek için kaldıraç kullanmalarına izin verecek. ALPHA, geçen ay %300’ün üzerinde kazanç elde etti.

Platformun şu anda 452.7 milyon dolarlık TVL’si var ve ALPHA şu anda 0.81 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kaynak: beincrypto

Sorumluluk Reddi: Bu, bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce detaylı araştırın.

 


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here