Stellar (XLM) Nedir? Ne İşe Yarar?

0
398

Stellar, herhangi bir para birimi çifti arasında hızlı, sınır ötesi işlemlere izin veren, açık kaynaklı ve merkezi olmayan bir ödeme protokolüdür. Diğer kripto para birimleri gibi, blok zinciri teknolojisini kullanarak çalışır.

Dijital bir para birimi olan yerel varlığı (XLM) olarak adlandırılır. XLM, Ether’in (ETH) Ethereum ağına güç verdiğine benzer şekilde, Stellar ağına ve tüm işlemlerine güç sağlar.

Stellar’ın Blockchain’i Nasıl Çalışır?

Stellar ağında gerçekleşen işlemler, dünyanın dört bir yanından herkes tarafından erişilebilen bir veritabanı olan paylaşılan, dağıtılmış, halka açık bir deftere eklenir. İşlemler üzerinde bu kadar hızlı ve gerçek bir şekilde fikir birliğine varmak için Stellar kendi benzersiz fikir birliği yöntemini kullanır.

Stellar’ın Değeri Nereden Geliyor?

Stellar, saniyede para birimleri ve token’lar arasında binlerce takas işlemine ev sahipliği yapabilen küresel bir değişim ağı olduğu için yararlı ve değerlidir. Kripto para birimleri veya fiat para birimleri arasında değişim uzun ve pahalı bir süreç olabilir; Stellar, alışverişi hızlı ve ucuz hale getirir. Cüzdan içinde desteklenecek varlık olan XLM, işlem ücretlerini ödemek ve Stellar ağındaki hesapları korumak için kullanılır.

Kaynak: blockchain.com


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here