JPMorgan, Bitcoin’in Portföyünüzde Yer Alması Gerektiğini Belirtti

0
469

3.3 trilyon dolarlık varlığa sahip en büyük ABD bankası olan JPMorgan Chase, %2’ye kadar küçük bir kripto para birimi tahsisinin portföyünüzü “daha verimli” hale getirebileceğini belirtiyor.

Araştırmalara dayanarak, bankacılık kurumu, kripto sahibi olmak için üç neden ortaya attı: aşırı değerli hisse senedi piyasası, iyi bir korumayı bozan hazine bonoları ve hızla yükselen enflasyon gibi öngörülemeyen piyasa şokları.

Öte yandan, JPMorgan, kripto para birimlerinin genellikle küresel hisse senetlerindeki büyük düşüşler sırasında en kötü önlem olarak hizmet ettiğini belirtiyor:

Daha kısa vadede, kripto varlıkları, özellikle yer değiştirecekleri dolar gibi fiat para birimlerine göre, Küresel Hisse Senetlerinde büyük düşüşler için en zayıf koruma olarak sıralanmaya devam ediyor.

Mart 2020’de hisse senedi piyasaları dünyanın dört bir yanında çöktüğü zaman, Bitcoin daha da sert bir şekilde çöktü. Kripto para birimi meşhur bir şekilde “Kara Perşembe” olarak adlandırılan 12 Mart’ta değerinin yarısından fazlasını sildi. Aynı zamanda ABD Doları Endeksi neredeyse 103’e yükseldi.

JPMorgan’a göre, kontrolden çıkan ABD Doları enflasyonu bu modeli potansiyel olarak “değiştirebilir” .

Kaynak: u.today


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here