Bir Sonraki Altcoin Boğa Döngüsü 2017’dekinden Çok Farklı Olabilir

0
351

Bitcoin hala çoğu yatırımcının ana odak noktası halinde, ancak Katman 2 çözümleri, yönetişim ve DeFi, gelecek altcoin sezonunun itici güçleri olarak şekil alıyor.

CoinMetrics’in yakın tarihli bir raporuna göre, yeni bir altcoin sezonu başladığında bu sefer 2017-2018 pazarından çok farklı bir şekilde oynanacak.

Raporun yazarlarına göre, kurumsal yatırımcıların atağı ve Bitcoin ve Ether’e olan ilgisi, kripto para pazarı manzarasını temelden geliştirdi. Gerçek dünya faydası, Katman 2 teknolojisi veya çekici stake ekosistemlerine sahip olan tokenlar, 2017 öncesindeki tokenlara göre daha iyi performans gösterecek.

Bitcoin ve Ethereum inatçı ama L2 tokenları yetişecek

Kurumsal girişler, seçilen Katman 1 (L1) blok zincirleri olarak Bitcoin ve Ethereum’u sağlam bir şekilde oluşturdu ve bu, 1 Aralık 2020’den bu yana piyasanın fiyat hareketine de yansıyor.

BTC ve Ether’i geride bırakan tek L1 kripto parası bu dönemde Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE) ve Decred (DGR) olarak dikkat çekti.

Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) gibi önceki çalışmalardaki rakip L1 blok zincirleri, BTC’ye kıyasla daha düşük performans gösterdi ve her ikisi de, konuşma, ödeme kapasitesini değer performansının depolanmasına kaydırdıkça piyasadan aldıkları paylarının azaldığını görmeye devam ediyor.

Tron (TRX) ve EOS gibi “Ethereum Killer” olarak adlandırılanlar, yüksek iddialarını karşılayamadılar ve blok üreticisi hile ve merkezi ağlar ile ilgili endişelerle boğuşuyolar.

Polkadot, geçtiğimiz birkaç ay içinde ortaya çıkan, ana L1 blok zinciridir. Onu ayıran şey, ekibin, blok zincir ekosistemine hükmetmek yerine genel büyümesini ve birlikte çalışabilirliğini kolaylaştırma kararıdır. Bu, altcoin’in 2021’de neden %85 oranında yükseldiğini ortaya koyuyor.

DeFi Yönetişim Tokenları Yatırımcılara Ses Veriyor

DeFi patlaması, gelişmekte olan blockchain projeleriyle etkileşimde bulunmak için daha pratik bir yaklaşım arayan yatırımcılara inanılmaz derecede çekici gelmeye başladı.

1 Aralık’tan bu yana, Uniswap (UNI), AAVE, Synthetix (SNX), MakerDAO (MKR) ve Curve (CRV), Ether ve BTC’den daha iyi performans gösterdi. Hepsinin stake etme ve yönetişim işlevselliği içerdiğini dikkate alın.

2017-2018’deki eski piyasaya göre, daha fazla söz sahibi olmak isteyen yatırımcılar ortaya çıktı.

Sektörün taleplerini karşılayan ve proje kararlarını yönetme yeteneği sunan kripto para birimleri, günümüzün perakende yatırımcısı için en çok arzu edilen özellikler olarak belirdi.

Ethereum alternatifleri olarak işlev gören tokenlar arasındaki Katman 2 hakimiyeti için verilen savaş, perakende yatırımcılarının odaklandığı yerdir ve bir sonraki altcoin sezonunu yönlendirecek olan da budur.


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here