Balinalar Neden Ethereum Üzerinden Bitcoin’e Akın Ediyor?

0
303

Ethereum’un fiyat rallisi, son 24 saatteki %5.9’luk düşüşten önce tüm hızıyla ilerledi. Fiyat ATH’den düştü ve Ethereum şu anda 1.300 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Neredeyse tüm kripto para birimleri, Bitcoin dahil olmak üzere, 24 saatlik büyük bir fiyat düşüşü (%5.2) ile şu anda zor bir zaman geçiriyor. Bu durum, perakende tüccarların türev borsalarındaki hissiyatını etkilemedi. Altcoin rallisi Ethereum’un ATH’sinden bu yana tüm hızıyla devam etti. Ancak, uzmanlara göre kurumsal yatırımcılar ve balinalar Bitcoin ile daha çok ilgileniyor.

Kurumsal yatırımcılar, Bitcoin hikayesini dijital altın olarak takip ettiler. Onlar için Bitcoin, potansiyel üst tarafı Ethereum’a kıyasla önemli olduğu için tercih edilen bir para birimidir. Bitcoin, Altın ve Dolar ile rekabet ederek analistlere ve yatırımcılara alternatif bir para birimi sunuyor.

Ethereum ve Ethereum tabanlı stabilcoinler, Ryan Watkins’e göre Bitcoin’de 9.3 Milyar doları geçerek son 24 saatte 12.3 Milyar dolarlık işlem gerçekleştirmiş olsalar da, Ethereum’un yüksek işlem hacimleri Bitcoin’e karşı gerçek bir kaldıraç sağlamadı.

Kurumsal yatırımcılar, Bitcoin’in piyasa değerinin Ethereum’un altı katı olduğunu tespit etmiş olabilir ve bu, kurumsal yatırımcılar için Bitcoin’in Ethereum’dan daha büyük olmasının en önemli nedenidir.

Ethereum, piyasa değeri haricinde diğer birçok ölçümde Bitcoin’i aşmış durumda. Ethereum’daki spot borsalarda alım satım faaliyeti, öncelikle perakende tüccarlar tarafından yönlendiriliyor.

Kaynak: ambcrypto


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here