Dijital Varlık Sigortası 2021’de Neden Önemli Olacak?

0
310

Geçtiğimiz yıl, kripto para birimi yatırımları için en iyi yıllardan biri oldu. Bitcoin fiyatı Mart ayı ortasında 5.288 dolardan yıl sonunda yaklaşık 30.000 dolara yükseldi. Kripto para devi, 2021’in başlarında bu engeli kırdı, hatta ötesine bile geçti ve neredeyse 42 bin dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Tüm finans sektöründe bu tür bir performansla uzaktan bile karşılaştırılabilecek başka bir varlık yok ve bu nedenle dünyanın dört bir yanından milyonların kripto sektörüne katılmak için acele etmesi şaşırtıcı değil.

Kripto para birimlerinin benimsenmesine ve kurumsal yatırımcıların yoğun ilgisini çekmesine rağmen, sektör için kötü aktörler de tehlike arz ediyor.

Paranın olduğu yerde, parayı kendileri almaya çalışanlar vardır. Açgözlülük iyileştirilebilecek bir hastalık olmadığından ve birçok kişi, becerilerini geliştirmek ve kendi başlarına bir servet kazanmak için yıllarca çalışmaktansa servete giden bir kestirme yolu tercih eder. Bu, basitçe dünyanın yoludur.

Kripto para piyasası her ne kadar ilgi çekici olsa da, korsanlar, dolandırıcılar ve benzer türlerinde kripto endüstrisine olan ilgisi görünüyor. Bu noktada, gerekli önlemler hızla alınmalıdır.

2021’de Dijital Varlık Hırsızlığına Dikkat!

Güvenlik uzmanları, analistler ve hatta yetkililer bile bu konuda hemfikir. Kripto dolandırıcılığındaki artış hızlı oldu ve daha da kötüye gidebilir. Birkaç hafta önce, 2020’nin son günlerinde, Blockchain analiz firması CipherTrace, DeFi şirketlerine yapılan saldırıların tüm yıl boyunca toplam hırsızlık hacminin %21’ini temsil ettiğini açıkladı.

Bu, bir yıl önce görülen ve ihmal edilebilir kabul edilen hacimlere göre büyük bir artış olarak dikkat çekiyor. Rus siber güvenlik firması Kaspersky, Bitcoin hırsızlığının 2021’de benzer şekilde artış göstereceği konusunda uyardı.

Bu nedenle, dijital varlığınızı güvence altına almak ve kendinizi olası kötü senaryolardan uzak tutmanız oldukça önemlidir.

Kaynak: insidebitcoins


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here