Bitcoin’in Fiyatı Yeniden Düşecek Mi?

0
345

Kripto para biriminin grafiklerde 41.941 dolarlık bir ATH’ye ulaştığını gören muhteşem iki haftanın ardından, Bitcoin’in fiyatı 34.000 dolar seviyesine düşecek şekilde düzeltildi.

Bitcoin’in yazım sırasındaki değeri 34.600 seviyesinde, bu boğa sezonundaki piyasa döngüsünün büyük ölçüde iki adım ileri, bir adım geri olduğunu belirtmekte fayda var.

Şu anki durumda kritik olan, ağdaki momentum ve Bitcoin’in fiyat rallisinin oynaklığıdır. Ağ momentumunun 2018 seviyesine göre düşük olduğu görünüyor. Ancak, kripto para biriminin fiyatı yeni bir ATH’ye ulaşmış oldu.

Mevcut ivme henüz bir boğa piyasasını temsil etmiyor ve bu durum, Bitcoin’in 40.000 doların üzerindeki ATH’sinin arkasındaki itici faktördür.

Bitcoin için daha önce keşfedilmemiş seviyelerde büyük bir hareket ve fiyat keşfi sonrası, bu fiyat düşüşünün üç haftadan fazla süreceği iddia ediliyor.

Popüler kripto tüccarlarından Scott Melker, Bitcoin’in en son fiyat düşüşünü klasik bir kısa kurulum olarak adlandırdı. Ayrıca, diğer teknik ve zincir içi analistler de bir sonraki ATH için bir ralli ve fiyat keşfi öncesinde daha fazla geri çekilme bekliyor.

İlginç olan ise, bu keskin düşüşler yaşanırken, ticaret faaliyetlerinde yeni rekorların kırılması oldu. 27.960’ın üzerinde sözleşme bir günde el değiştirdi. Karşılık gelen işlem gören Bitcoin hacmi 4 milyar doları aştı.

Yazım sırasında, 10 milyar dolardan 9 milyar dolara bir düşüş yaşandı. Daha büyük bir düşüş, Bitcoin fiyatında başka bir düzeltmenin olacağına dair sinyal olabilir. Bununla birlikte, balinalardan ve kurumlardan gelen tutarlı talep, yeni ATH fiyat seviyesinde bir miktar toparlanma yaşanacağına işaret edebilir.

Kaynak: ambcrypto

 


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here