Biden SEC Başkanlığına MIT Blockchain Profesörü Gary Gensler’ı Seçti

0
323

Raporlara göre, Gary Gensler SEC başkanlığına atanacak. Gensler, MIT’de Bitcoin ve Blockchain hakkında dersler veriyordu. Kripto para birimleri konusunda açık fikirli olan Gensler, Bitcoin‘i “modern bir altın formu” olarak adlandırdı.

Kripto meraklısı Gary Gensler, sektör için büyük ihtimalle avantaj sağlayacak bir hareket olan SEC başkanlığı pozisyonuna atanacak.

Gensler, daha önce de 2009-2014 yılları arasında Obama yönetimi altında Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) Başkanıydı. Kripto meraklısı Gensler, 2008 mali krizinin ardından yeni düzenlemelerin yapılmasına yardımcı oldu ve Wall Street’te sert bir ün elde etti.

Gensler, Bitcoin ve kripto para piyasası hakkında ise destek veren açıklamalarda bulundu. Bitcoin’i “modern altın formu” olarak adlandıran Gensler, ayrıca Diem’in bir güvenlik olarak sınıflandırma gereksinimlerini karşıladığını belirtti.

Bununla birlikte kripto meraklısı, varlık sınıfının güvenlik açığı, dolandırıcılık ve manipülasyonla dolu olduğunun da farkında. Kripto topluluğu, Gensler ile ilgili karardan muhtemelen memnun kalacaktır. Analistler, demokratik bir yönetimin daha kripto dostu olabileceğini belirtiyor.

Düzenlemeye Giden Yol

SEC, 2020’de kripto para piyasasına daha fazla dikkat edeceğini belirtmişti. Son aylarda daha fazla dava açıldı ve düzenleyici kurumlar da daha fazla netlik sundu. Davalar arasında Telegram, Kik ve en son Ripple aleyhine olanlar da bulunuyor. Ripple davasıyla mücadele edilmesi gerekse de, üstesinden gelinmesi gereken çok şey var. Hem bireyler hem de kuruluşlar, kararlı ama cesaret verici düzenlemelerden de bahsettiler ve görüşleri olumsuz değil.

Kaynak: beincrypto

 


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here