Bitcoin Tüccarı Hem 15 BTC’sini Kaybetti, Hem De Darp Edildi!

0
435

37 yaşındaki isimsiz bir Bitcoin tüccarı, yayın tarihi itibariyle 519.969 değerinde olan 15 Bitcoin ile kaçan bir hırsızlık çetesinin kurbanı oldu. Tüccar, soygunu gerçekleştiren kişilerle bir kripto takas işlemi için şahsen buluştu.

Hırsızlığa Karıştığı İddia Edilen 6 Şüpheli

South China Morning Post’a göre, Bitcoin tüccarı, çevrimiçi bir görüşmenin ardından sözde alıcılarla Hong Kong’da şahsen buluşmayı amaçlıyordu. Tüccar, görüşme öncesi alıcılara 15 BTC aktardı. Hong Kong, North Point’teki bir otelin dışındaki soyguncuların arabasına binen tüccar’a kararlaştırıldığı gibi 3 milyon HKD nakit ödendi.

Ancak, işlemin ardından, hırsızlar parayı sayarken kurbanı bir yamaçta arabadan attı ve ülke çapında bir aramayı tetikledi.

Polise göre, olay, soyguncuların 6 km’den fazla yol gittikten sonra Chai Wan’daki Tai Tam yolu’nda durmasının ardından yaşandı. Daha sonra olay yerinde 3 adam belirdi, kurbanı tekmeledi ve parayı ve iki cep telefonunu soydu. Polis kaynakları, soygunun herhangi bir silah içermediğini ve insanları yaralayacak mücadelelerin olmadığını açıkladı.

 

Kripto Topluluğunun Olaya Tepkileri

Haberlere tepki gösteren CASA CTO’su ve Bitgo’nun eski yazılım mühendisi Jameson Lopp kısa ama doğrudan bir tavsiye paylaştı:

silahlı bir eskort olmadan altı figürle yüz yüze bitcoin alım satımı yapmayın.

Bazı kişiler, Lopp’ın paylaşımlarına karşılık Bitcoin ile ilgili işlemlerin Japonya gibi bazı ülkelerde oldukça popüler olduğunu hatta “büyük nakit alım satımları” içerdiği yorumunu yaptı.

Kaynak: news.bitcoin


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here