İşte 2021’de İşletmenizi İleriye Taşıyacak 5 Temel Teknoloji Eğilimi, Yeni Teknolojileri Fırsata Çevirin!

0
474

2020, çoğumuz için hem işimizde hem de kişisel hayatımızda kesintilere uyum sağlamamız dolayısıyla büyük değişimlerin olduğu bir yıl oldu.

Pandeminin muazzam etkisi beklenmedik olsa da, işyerinde dönüşüm de kaçınılmaz oldu. İşletmeler, 10 yıl veya daha uzun sürebilecek bir teknolojik değişime ayak uydurmak zorunda kaldı.

Normalde, 5G gibi yeni gelişen teknoloji trendlerini keşfetme konusunda isteksiz olan işletmeler, nihayet yeni ortamlarını kucaklamaya başladılar ve geleneksel bağlantı yöntemlerini değiştirme fikrine ısındılar.

Peki, 2021’de bu geleneksel teknolojileri bir kenara bırakarak, işletmeler için nasıl bir ilerleme sağlanmalı?

  • Uzak işgücü, işyerinde kalıcı değişikliklere yol açacaktır.

Önceki hayatımıza dönme arzusu popüler bir tatil dileğiyken, işyeri asla eski haline dönmeyebilir. Uzaktan çalışmak, nerede ve nasıl çalıştığımızın silinmez bir parçası olmaya devam edecektir. Bununla birlikte, ilk kez mobil bir işletme ortaya çıkacak.

Pek çok işletme, işgücü ağı ihtiyaçlarını desteklemek için kısa vadeli çözümler geliştiriyor ancak, 2021’de iş liderleri, çalışanların verimlilik seviyelerini “ofisleri” nerede olursa olsun korumalarını sağlayacak teknoloji ve platform arayışına umutsuzca devam edecekler.

Bunun yanı sıra, Microsoft Teams ve Zoom gibi ortak çalışma platformları, 2020’de muazzam bir büyüme yaşadı. Microsoft Teams toplantı platformunu üçüncü taraf uygulamalara bile açarak kullanıcıların toplantılar sırasında daha fazla araca erişmelerine izin verdi.

  • 5G Yeni İş Yetenekleri Sağlayacak!

“5G nihayet geldi” dendi. Ancak gerçek şu ki, potansiyelini tam anlamıyla gerçekleştirmekten hala uzaktayız. Yine de 5G’nin sağlayabileceği tüm faydaları planlamaya başlamak için çok erken değil. Ağlarınızı yeniden düşünmek ve daha yüksek hızlı daha gelişmiş güvenlik sistemleri için harekete geçebilirsiniz. Yetenekler yavaş yavaş geliştikçe, güvenilir bir danışmanla ortaklık yapmak, uzmanlığını geliştirmek ve öğrendiğiniz temel dersleri müşterilere aktarmak, ilk önemli adım olabilir.

  • Eski Telefon Hatlarının Yerine Ağ Takımyıldızları!

Fiber, hücresel ve VoIP ağlarının çekiciliğine rağmen, eski bakır tel ağlar, fakslar, alarmlar, satış noktası cihazları ve asansör hatları gibi birçok endüstride hala kullanılıyor.

VoIP bu geleneksel bakır telefon hatlarının bazılarının yerini alıyor olsa da, VoIP hatları güç ve internet bağlantısı gerektiriyor ve bu nedenle %100 güvenilir değildir.

Geleneksel bakır hatlarını daha güvenilir ve mevcut ağ seçenekleriyle değiştirmek için dönüşüm teknolojileri ortaya çıkacaktır. Bu sistemler, genişleyen düşük gecikmeli uydu ağı Starlink ile birleştiğinde, 2021’de bu geleneksel telefon hattı uygulamalarının yerini alacaktır ve küresel geniş bant internet erişimi nihai bir kesinlik haline gelmek için muazzam şekilde çok yönlülük sağlayacaktır.

  • Mobil Cihazlar Cep İşletmesine Dönüşecek!

Mobil cihazlar git gide işimizi ve kişisel hayatımızı birbirine bağlama şeklimiz haline geliyor. Yeni uygulamalar 7/24 bağlantıda kalmamızı sağlıyor ve görüntülü görüşme yeni norm’a dönüşüyor. Yeni yılda, iş liderleri de 5G bağlantısı, işbirliği platformları ve mesajlaşma hizmetleri de dahil olmak üzere bu yeni yeteneklere daha fazla yatırım yapacaklardır. Böylece ekipler, hiçbir şeyi kaçırmadan her yerden, her zaman bağlantı sağlayacak.

2021’de 5G’nin beklenen artan kullanılabilirliği kendini gösterirse, gelişmiş video konferans ve artırılmış ve sanal gerçeklik gibi daha önce ortaya çıkan teknolojilerin işbirliği yapma şeklini daha da geliştireceğini açıkca görebiliriz.

  • İşletmeler Verimlilik Ve Büyüme Dengesini Hedefleyecek

İşletmelerin birçoğu, 2020’nin ekonomik etkilerinin bir süre daha süreceğini belirtiyor. Yılın ilk yarısında, harcamayı en aza indirmek önemli bir konu olarak öne çıkıyor. Bu nedenle iş liderleri, “kullanıma hazır” çalışmak için daha fazla verimlilik, iş esnekliği ve BT etkileşim kaynakları sağlayan eksiksiz teknoloji çözümlerine yöneleceklerdir. En önemlisi, yüksek müşteri memnuniyeti sağlayacak çözümlere öncelik verilecektir.

Kısacası, bir yıllık bu trajedinin etkilerini yıllarca hissedebiliriz. Ancak, değişim dalgasını kucaklayacak ve işlerini bir sonraki seviyeye taşıyacak kadar cesur olanlar için çok fazla fırsat var diyebiliriz.

Kaynak: Forbes

 


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here