Ethereum Fiyatı Üç Yıl İçinde İlk Kez 1.161 Dolara Ulaştı: Bir Sonraki Hareket Ne?

0
421

Ethereum’un yerel kripto para birimi olan Ether, 1.161 dolara yükseldi ancak, hemen ardından düzeltildi. Ethereum blok zincirinin yerel kripto para birimi olan ETH’nin fiyatı Ocak 2018’den bu yana ilk kez 1.161 dolara ulaştı.

Üç yılın en yüksek seviyesine çıktıktan hemen sonra ETH 900 doların altına düştü. İkinci kripto para birimi, Bitcoin’in momentumu nedeniyle yükseliş sağladı. Tarihsel açıdan, güçlü bir BTC rallisinin ardından altcoinlerin hızlı bir yükseliş trendi gördüğünü söyleyebiliriz. Tüccarlar genellikle buna “alt sezon” diyorlar çünkü birçok altcoin art arda yükseliş eğilimi gösteriyor.

Ether Neden Yükseldi Ve Sırada Ne Var?

Ethereum, Bitcoin’in rallisinin ardından yükseldi, ancak zincir üzerindeki veriler de satış tarafı likidite krizi olduğunu ortaya koyuyor.

2020 yılı boyunca, ETH’nin borsalardaki rezervleri tarihi düşük seviyelere geriledi. Bu durum, borsalarda satılabilecek daha az sayıda ETH olduğunu belirtiyor.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju şöyle bir açıklama yaptı:

Görünüşe göre satış tarafındaki likidite krizi tıpkı btc piyasası gibi eth’yide vurmaya başladı. btc için, tüm borsaların rezervleri şubat 2020’ye göre %31 azaldı. eth için de aynı şekilde mayıs 2020’ye kıyasla %20 azaldı.

Bununla birlikte, Ocak 2018’den bu yana görülmemiş seviyelere yükselen Ethereum, hızla geri çekildi. Düzeltmesinin iki ana nedeni var: yüksek fonlama ve kilit direnç seviyesinde ağır satış emirleri.

Glasnode’un verilerine göre, Ethereum’un vadeli işlem fonlama oranı büyük borsalarda ortalama %0.2 olarak görünüyor.

Yatırımcılar Ethereum İçin Nasıl Bir Gelecek Bekliyor?

Pazar ve zincir içi veriler genellikle geç alıcıların agresif satıcılar tarafından sıkıştırıldığını gösteriyor. ETH 1.100 dolara ulaşır ulaşmaz, spot piyasa satış emirlerinde bir artış gördü.

FTX liderlik tablosunda en iyi performans gösteren tüccarlardan biri olan Alex Wice, sosyal medyada hem Ethereum hem de Bitcoin için kısa bir pozisyon paylaştı.

Tüccar da benzer şekilde Ethereum’un yüksek fonlama oranıyla ilgili endişelerini belirtti ve sıfırlamaları gerektiğine dikkat çekti.

 


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here