Altcoin Sezonunun Başlaması İçin Bitcoin’in Hakimiyetinin Düşmesi Gerek!

0
547

Birçok kripto tüccarı, altcoin sezonunun yakında başlayacağını düşünüyor, ancak yanılıyor olabilirler. Bitcoin’in hakimiyeti git gide artıyor ve kritik bir direnç seviyesini kırmanın eşiğinde.

Altcoin sezonunun başlangıcına ilişkin en yaygın teori ve göstergelerden biri, şu anda Bitcoin hakimiyetindeki %68.4’lük düşüş olarak göze çarpıyor. 2017’de Bitcoin’in hakimiyeti %32’ye düşmeden hemen önce %63’e ulaştı ve bu da altcoin sezonunun yolunu açtı.

Çoğu tüccar ve analist, Bitcoin’in hakimiyetinin düşmesi veya en azından bir altcoin sezonunun ortaya çıkması için sabit kalması gerektiğini düşünüyor. Twitter’daki popüler bir analiste göre, Bitcoin’in hakimiyeti %71.5 civarında kritik bir direnç seviyesiyle karşı karşıya görünüyor. Bu nokta 2017’den beri aşılmadı ve altcoin sezonunun daha uzun süre beklemesi gerekiyor.

Ayrıca, kripto para pazarında altcoin piyasa kapitalizasyonunu şişiren binlerce başka coin ve token de var. Bu nedenle Bitcoin’in hakimiyet yüzdesinin şu anda doğrudan geçmişle ilişkili olamayacağını belirtebiliriz.

Birçok yatırımcı zaten SEC nedeniyle endişeye sahip olduğu için, %71.5’lik bir kırılma altcoinler için yıkıcı olacaktır. XLM gibi diğer öne çıkan kripto paralar, gelecekte potansiyel hedef olabilir.

Altcoin sezonu, eğer Bitcoin’in egemenliği düşerse ve ETH yükselmeye devam ederse başlayabilir. 2017’de de bu tarz bir senaryo yaşanmıştı..

Kaynak: fxstreet


Twitter Hesabımızı Takip Ederek Anında Haberdar Olun! Twitter

Bizi Google Haberler'den de takip edebilirsiniz : @kriptofubi

Binance'da %10 Komisyon İndirimli Kayıt Yapmak İçin Tıklayın : %10 İndirimli Kayıt

Haber ve analizlere anında ulaşmak için Telegram Grubumuza Katılın: Telegram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here